Otázky a odpovědi

Jak sem můžu poslat svou otázku?
Napište nám ji na naši Facebookovou stránkupošlete nám ji na email info@rozsirenarodina.cz anebo ji vložte do komentáře na konci této stránky.

Musím už mít děti, abych založil rozšířenou rodinu?
Vůbec ne, ale měli by jste vědět, že ty děti v budoucnu chcete.
Dává perfektní smysl si nejdříve vytvořit skupinu, která svým členům a tedy i budoucím dětem vytvoří lepší podmínky, a pak do ní ty děti přivést. Rozšířená rodina ale nemůže sloužit k naplňování potřeb skupiny singles nebo cíleně bezdětných párů, protože pak to není rodina. Pak jste jen "parta".

Mohu se do existující rozšířené rodiny přidat, nebo z ní odejít?
Samozřejmě, ale takové přijetí je na vůli všech členů té již existující rozšířené rodiny a může mít nejrůznější pravidla, nikdy však nepůjde o jednorázový akt. Půjde spíše o postupné sbližování a poznávání, které může, ale také nemusí vyústit v přijetí do rodiny, se vším co to pro danou rodinu znamená.
Co se týče odchodu z RR, tak tomu samozřejmě nikdo nebude bránit, svoboda jedince je jedním ze základních principů rozšířených rodin.
V situacích jako je například stěhování do úplně jiného města či státu je dokonce logické, že se odjíždějící členové oddělí z původní RR a na novém místě si založí další. Taková situace pochopitelně nebrání udržování přátelství s původními členy na dálku.

Co je vlastně vaším cílem?
Rozšířit tuto informaci mezi lidmi a udělat rodiny v naší zemi i na světě opět funkčnější a šťastnější.

Jak vám mohu pomoci?
Mluvte o nás, pošlete odkaz na tuto stránku svým přátelům, přidejte se na náš facebook.

Kdo to vymyslel? Kdo za tím stojí?
Autorem prvotní myšlenky je Vratislav Hlásek (www.hlasek.net)
V současné chvíli se na této myšlence podílí celý tým lidí z mnoha oblastní života.